Цікаві сорти малини родом з Італії

Евіта, Амаранта і Санголд це три нових сортів малини, отриманих в результаті селекції вчених, що працюють в компанії Sant'Orsola з Pergine (провінція Trydent, Італія), добре відомого виробника сортів суниці і пізніх сортів черешні.
Як повідомляє Маrко Giacomelli, начальник відділу селекції Sant'Orsola, три нові сорти малини, представлені в грудні 2012 року збільшують до восьми загальне число сортів, які є власністю компанії. Створення нових, цікавих сортів дозволяє фермерам, що працюють з цим інститутом, бути конкурентоспроможними до інших виробників ягоди, а також дозволяє збільшити рентабельність виробництва, отримуючи здорові і врожайні рослини. До wих пір, кращим сортом на ринку десертної ягоди був Туламін і метою селекціонерів було створення сортів з аналогічними характеристиками, але з більш високою врожайністю.
Малина є однією з небагатьох культур на італійському ринку, які можуть вирощуватися протягом 12 місяців в році. Таким чином, селекціонери при виведенні нових сортів, роблять ставку на те, щоб створити більш продуктивні сорти малини та інших м'яких ягід, такі як полуниця. Запатентовані сорти дозволяють задовільняти вимоги виробників ягоди щодо продуктивності та ефективності, а також вимоги ринку щодо смаку і якості.

Евіта- є ремонтантним сортом (тутаймер) раннього періоду плодоношення (7 днів до стандартного сорту Еріка) і з високою врожайністю (ви можете подвоїти врожайність, залишивши пагони на літнє плодоношення). Плоди великі, конічні, яскраво-червоні (фото). Шкірочка гладенька. Дуже привабливою особливістю цього сорту є розмір ягоди - в середньому 6,61 г, (для порівняння середня вага ягоди сорту Полка 3,2-3,6 г), так що збір ягоди можна зробити швидко і ефективно. Ягода відрізняється високою якістю і довговічністю в процесі торгівлі. Особливо рекомендується в якості десерту через добрий смак. (8,72 * Brix).

Амаранта - ремонтантний сорт раннього періоду плодоношення (5 днів до стандартного сорту Еріка). Будова куща дозволяє дуже швидко збирати плоди. Сорт придатний для вирощування у відкритому грунті без необхідності укриття. Плоди подовжені, конічні, червоні, з дуже гладкою шкіркою (фото). Смак плодів дуже приємний (9,60 ° Brix). Додатково плоди характеризується хорошою міцністю, вони стійкі до стиснення, не розсипаються. Середня вага плодів 5,59г.

Санголд - ремонтантний сорт раннього періоду дозрівання (6 днів до стандартного сорту Еріка). Врожайність на 15% вище, ніж у сорту Еріка. Можна подвоїти врожайність, залишивши пагони на літнє плодоношення (тутаймер). Плоди жовті, конусоподібні, однакового розміру. Вони характеризуються хорошим і тонким ароматом (9,89 ° Brix) мають добру транспортабельність, стійкі до стиснення. Середня вага ягоди 5,01г. Не мають тенденції до розсипання.
Нові сорти випробовуються в цьому році в Італії, з точки зору їх придатності для вирощування в різних регіонах країни. Незабаром ці сорти можуть бути доступні в багатьох країнах (Великобританія, Західна і Центральна Європа, Африка, Америка та Австралія). Польща занадто великий конкурент у виробництві ягоди малини і чи буде вона виключена зі списку країн, в яких новий сорт буде доступний, ми не знаємо.

 
Dorota Łabanowska-Bury
Переклад з польського журналу 'Haslo ogronicze' №10 за 2013 рік.